+420 606 100 828

Poradenství v opalování

Jen u nás se můžete opalovat a hubnout zároveň

V solárním studiu Sun & More ušetříte 1/2 financí oproti jiným soláriím

Víme o opalování vše

Poznejte svůj fototyp

Rozeznáváme 4 základní fototypy kůže:

  • 1. typ – velice světlá kůže, blond vlasy, modré oči – téměř vždy se spálí
  • 2. typ – světlá kůže,vlasy blond nebo světle hnědé, modré, šedé nebo zelené oči – rychle se spálí a špatně se opaluje
  • 3. typ – světle hnědá kůže, hnědé vlasy, oči šedé, hnědé – může se spálit, ale opaluje se dobře
  • 4. typ – tmavá pleť, tmavé vlasy i oči – spálí se výjimečně, opaluje se výborně

Většina středoevropanů je 2. nebo 3. fototyp.

Urychlení opalování

Své opálení můžeme urychlit užíváním Betacarotenu, nebo Akcelerátory:

Užíváním Betakarotenu:

Betakaroten patří mezi antioxydanty. Redukuje účinky volných radikálů a volného kyslíku. Navíc dodává pleti charakteristické bronzové zbarvení. Betakaroten se doporučuje užívat již před započetím opalovací kúry a pokračovat během ní.

Akcelerátory:

Akcelerátory jsou krémy určené pouze do solárií. Používají se před opalováním. Jsou to urychlovače opálení. Vzhledem k tomu, že tyto přípravky počítají s expozicí v soláriu, jsou velmi hydratizující, zpravidla obsahují komponenty na bázi antioxydantů, vitamíny a látky, které zvyšují rychlost pigmentace.
Podle složení existují akcelerátory pro začínající zákazníky, které urychlují pigmentaci nebo pro již pokročilé a opálené zákazníky, kde naopak prodlužují opálení a dovolují zhnědnutí do hlubšího tonu.

Jak pečovat o pokožku po opalování

Stejně tak jako existují přípravky před opalováním v soláriu, existuje i kosmetika po opalování v soláriu. Ta má za úkol okamžitou i dlouhodobou hydrataci, popřípadě zklidnění pokožky tak, aby tmavé opálení vydrželo co nejdéle. Zároveň tyto přípravky připravují pokožku pro další opalování.

Doporučené opalovací časy

Svůj opalovací čas zkonzultujte s odborně vyškoleným personálem studia Sun & More. Opalování je u každého jedince individuální. Neváhejte se proto poradit. Pro stanovení optimálního opalovacího času bude přihlédnuto k Vašemu fototypu kůže, k Vašemu aktuálnímu stavu opálení, k ročnímu období, k tomu, co od opalování očekáváte. Jiný opalovací režim je tehdy, chcete-li si pokožku připravit před dovolenou a stoupat s barvou, jiný režim bude, chcete-li si již dosažené opálení udržovat.

Opalovací čas můžete postupně zvyšovat po 1-2 minutách. Vždy dbejte, aby nedošlo ke spálení pleti. Při jedné nebo dvou návštěvách v soláriu nemusí být vidět okamžitý výsledek. V případě, že přece jen došlo k zarudnutí pokožky, opalovací časy snižte.

Staráme se o Vaši spokojenost a vždy Vám doporučíme nejvhodnější opalovací plán a kosmetiku.

Solární kosmetika
 Vždy používejte solární kosmetiku – klinicky testované přípravky, které jsou přímo určeny k opalování v soláriích. Doporučujeme výběr z řady Australian Gold. Nepoužívejte produkty pro sluneční opalování. Obsahují ochranný UV faktor, který zabraňuje opalování. Kompletní informace o solární kosmetice získáte v odstavci Solární kosmetika.
Sprchování po opalování

Pokud však používáte solární kosmetiku, která obsahuje samoopalovací složku, může tato složka působit i po expozici v soláriu. Pak je lepší sprchování odložit.

Ochranné brýle a čočky

V soláriu používejte vždy ochranné sluneční brýle. Chrání Váš zrak před UV zářením. Čočky není důvod před opalováním v soláriu vyndávat. Čočky naopak mají v sobě UV filtr. Samozřejmě neopravňují použití solária bez ochranných brýlí. Někdy však může dojít k pocitům suchosti očí. Použijte obvyklé zvlhčující prostředky.

 
Odstranění make-upu před opalováním

Před opalováním odstraňte veškerou kosmetiku, make-up, nepoužívejte parfémy, Nepoužívejte krémy pro sluneční opalování, obsahují ochranné faktory, které zabraňují opálení.

Solárium a slunce

Při návštěvě solária se neopalujte na slunci dříve jak za 24 hod.

Opalování v těhotenství
Opalování v těhotenství není zakázané, chce jej pouze provádět s ještě větší rozvahou než jindy. Některé ženy mohou být v těhotenství citlivější na UV záření a na jejich pokožce se mohou objevit pigmentové skvrny. Stejně tak mohou být ženy v těhotenství citlivější na teplo a přehřátí. Doporučujeme konzultaci se svým ošetřujícím lékařem.
Příznivé vlivy UV záření
  • Léčba osteroporézy – zvýšené lámavosti kostí na základě úbytku vápníku.Pro absorpci vápníku v kostech, vlasech a zubech je kromě hormonů zapotřebí i vitamín D. Ten právě vzniká v pokožce vlivem UV-B záření.
  • Léčba lupénky – psoriásy – mírnou formou slunění v soláriu lze zlepšovat stav lupénky.
  • Léčba akné – opalování samo o sobě příznivě ovlivňuje pokožku s akné. Je třeba se však opalování vyvarovattehdy, kdy jsou k léčbě akné podávána antibiotika, případně Retin A a další léky. Řešte po dohodě s lékařem.
  • Léčba depresí a výkyvů nálad – Je prokázáno, že spektrum světla blízké světlu slunečnímu pozitivně ovlivňuje psychiku člověka. Obzvláště v zimním období, při nedostatku denního světla může mít pobyt v soláriu příznivý vliv.
Kdy naopak může solárium uškodit
  • Vždy tehdy, překročíte-li doporučenou expozici pro Váš kožní fototyp
  • Berete-li antibiotika, či jiné léky, u nichž je uvedeno, že nemáte pobývat na slunci
  • Při rodinné dispozici k rakovině kůže
  • Při nadměrném opalování v soláriu hrozí tvorba vrásek a ničení elasticity kůže
  • Nepřekračujte doporučené časy a používejte solární kosmetiku
  • Solárium navštěvujte zdraví bez teplot a nachlazení
  • V den provádění depilace solární opalování vynechte. V případě čerstvého tetování doporučujeme návštěvu odložit, nebo tetování zakrýt
  • Jestliže máte čerstvou jizvu po úrazu, zakryjte ji nebo návštěvu solária odložte. Mohou se Vám vytvořit pigmentační skvrny, které již nebudete moci opálit
  • Před opalováním nikdy nepožívejte alkohol a omamné látky, vystavujete se tím nebezpečí zkolabování
  • Nedoporučujeme opalování dětí v soláriu
  • Vždy si zjistěte, jsou-li v pravidelných časových intervalech vyměňovány zdroje UV záření trubice.

Máte-li jakékoli pochybnosti, neváhejte se zeptat vyškoleného personálu, který Vám rád doporučí opalovací čas, pomůže vybrat krém, nebo naopak rozmluví další opalování…

Složení slunečního záření

Sluneční světlo je energie, která se skládá z paprsků různých vlnových délek. Rozlišujeme UV ultrafialové záření – viditelné světlo a IČ infračervené tepelné záření. UV záření dělíme na UV-A, UV-B a UV-C záření. Nebezpečné pro zdraví člověka je UV-C záření. To je však odfiltrováváno zemskou atmosférou a na Zem se s výjimkou míst s ozónovou dírou nedostává. Pro opalování je důležité jak UV-A tak UV-B záření ve správném poměru. Záření UVB (280-315 nm) je odpovědné za aktivaci melanocytu, který je zapotřebí pro tvorbu melaninu. Tomuto procesu se říká nepřímá pigmentace. Záření UVA ( 315 – 400 nm) je odpovědné za zhnědnutí kůže- přímá pigmentace. Jinými slovy, krásné kosmetické zhnědnutí pokožky je dáno souhrou UVA a UVB záření.

Vhodný poměr UVA a UVB záření je vkládán výrobci přímo do trubic, které se používají pro opalování v soláriích. Sluneční záření podléhá výkyvům jak atmosférickým, tak časovým. Naproti tomu v soláriu lze nastavit přesnou expozici individuálně pro každého jednotlivce. Při opalování v soláriu tedy probíhají stejné pochody jako na přírodním slunci s tím, že můžeme vytvořit pro každého člověka vzhledem k jeho přírodnímu fototypu ideální opalovací harmonogram. Tak jako opalování na přímém slunci v sobě nese opalování na soláriu rizika, zejména při překročení doporučených opalovacích časů.

Sun & More, s.r.o.

Hartigova (Koněvova) 1956/214
130 00 Praha 3 – Žižkov

info@turbo-solarium.cz
+420 606 100 828

Skip to content